Bramkarze Japońscy

W jednym z moich uwielbianych anime, czyli w Kapitanie Tsubasie występuje wielu bramkarzy światowej klasy.

W tym kultowym serialu poznajemy ich, gdy są jeszcze młodzi, podczas gry w drużynach młodzieżowych w Japonii. Stają naprzeciw sobie podczas walki o mistrzostwo swojego kraju. Przestawię teraz kilku najbardziej znanych gol kiperów tego kraju.

 

Jednym z najlepszych bramkarzy w całym tym anime jest oczywiście Genzo Wakabayashi. Rozpoczyna swoją karierę w drużynie Nankatsu. Później staję się podstawowym bramkarzem reprezentacji Japonii. Ma czarne włosy i zazwyczaj broni w czapce firmy adidas. Posiada doskonały refleks. Nie boi się żadnych strzałów. Potrafi obronić prawie każde uderzenie. W meczu zawsze daje z siebie wszystko, aby nie dopuścić do utraty bramki przez jego drużynę . Jego minusem jest to, że szybko się denerwuje. Jako człowiek był świetnym przyjacielem i kapitanem drużyny.

 

Kolejnym znakomitym bramkarzem jest Ken Wakashimazu. Według mnie jest on drugim po Genzo najlepszym bramkarzem w swoim kraju. Poznajemy go, gdy dołącza do drużyny Mejwy podczas meczu z Nankatsu. Ma długie czarne włosy. Kiedyś trenował zachodnie style (karate). Umiejętności, które tam się nauczył, wykorzystuje podczas bronienia bramki swojej drużyny. Przykładem jego wyśmienitych umiejętności jest na przykład to, że potrafi odbić się od słupka bramki i rzucić się w przeciwnym kierunku broniąc nawet najtrudniejsze do obrony strzały. Później zostaje powołany do reprezentacji Japonii, ale zazwyczaj jest rezerwowym bramkarzem. Jest on bardzo walecznym zawodnikiem, gra bardzo ostro i zawsze walczy do końca. Wadą jego jest to, że czasem ryzykuje utratę bramki biegnąc pod pole karne przeciwnika, starając się strzelić gola drużynie przeciwnej, gdyż posiadał bardzo silny strzał w nodze.

Następnym bramkarzem, którego przedstawię będzie Yuzo Morisaki. Gra w drużynie Nankatsu, ale jest rezerwowym bramkarzem. Nie posiada jakiś wielkich umiejętności, boi się silnych strzałów w szczególności Kojiro. Jednakże stara się w każdym meczu bronić jak tylko umie najlepiej, za co mu się należą słowa uznania. Ma krótkie czarne włosy.

Kolejnym bramkarzem, którego przedstawię będzie Nakanishi. Gra w drużynie Niniwa. Jest bramkarzem wielkiej postury. Posiada dość duże umiejętności bramkarskie, co dowodzi, że nawet Tsubasa nie potrafił mu przez długi okres czasu strzelić żadnej bramki. Jednakże największą wadą Nakanisziego jest to, że gdy puścił już bramkę to nie potrafił się już skoncentrować, co było powodem, że prawie każdy był w stanie strzelić mu bramkę. Jednym słowem ponosiły go nerwy. Został powołany do reprezentacji kraju, ale nie zagrał ani minuty.

 

W Kapitanie Tsubasie występowało jeszcze wielu bramkarzy, ale nie byli oni tak znani jak ci, których podałem. Bez żadnych wątpliwości stwierdzam, że najlepszym bramkarzem w całym tym wspaniałym serialu jest Genzo Wakabayashi. Przyznam, że jak byłem mały to był mój ulubiony bohater, na którym starałem się wzorować.

Facebook komentarze