Kapitan Hawk okiem fana

Mały Tsubasa z mamą przyjeżdża do miasta Nankatsu, które jest mekką piłkarstwa.

Tsubasa miał zapisać się do szkoły Shuetsu, ale wcześniej miał starcie z z najlepszym bramkarzem tej szkoły – Genzo Wakabayashi – i wyzywa go na pojedynek. Wiadomość o pojedynku była wypisana prze Tsubase na piłce, którą potem ze wzgórza w Nankatsu wykopal na posiadłośc Genzo i postanowił się zapisac do innej szkoły, gdyż stwierdziłe że Genzo nie przywykł do porażek. Po tym pojedynku Tsubasa poznał Roberto Hongo.

Hongo – reprezentant Brazylii w piłce nożnej, którego kariera legła w gruzach z powodu kontuzji oka. Przyjechał on do mamy Tsubasy z listem od ojca naszego bohatera, który jest kapitanem statku. Roberto Hongo poznał ojca Tsubasy, gdyż pracował on na statku w czasie rejsu po pacyfiku, gdzie zdobył zaufanie Kapitana. w liscie była prośba o przechowanie Honga na jakiś czas.

Tsubasa zapisuje się do drużyny szkolnej, dowiadując się że jest to najgorsza drużyna w całym mieście. Tsubasa podejmuje wyzwanie, którym jest wytrenowanie drużyny tak by mogła pokonać przeciwnika jakim jest drużyna z Shuetsu, która jest podobno najlepsza w mieście. W treningach pomaga „nasz” Brazylijczyk, który pokazuje że jest mistrzostwo uderzając piłką w poprzeczkę i gdy wracała, kopiąc ją z przewrotki zdobywając gola. Mija czas. Drużyna z Nankatsu, staje się równa drużynie z Shuetsu w rozgrywkach miedzyszkolnych, by potem połaczyć się i walczyć w Mistrzostwach Japoni do lat 13.

Mistrzostwa to spotkania z groźnymi przeciwnikami: drużyna Meiwa z Kojirem Hyugą, drużyna Hanawa FC z braćmi Tashibana oraz drużynę Musashi. w finale znowu pojedynek z Meiwą, którą w dogrywce wygrywają 4:2.
Po Mistrzostwach Kaori Matsumoto proponuje Tsubasie i Kojirowi przejście do drużyny Toho FC. Tsubasa odmawia, Kojiri zgadza się. Nagle wszyscy przyjaciele Tsubasy są zmuszeni opuścić go, Genzo wyjeżdża do Niemiec aby trenować, Misaki wraz z Tatą wylatuje do Francji szukać pracy, Roberto Hongo wraca do Brazylii, ale obiceuje że po Mistrzostwach do lat 16 zabierze go do Brazylii.

Po trzech latach Nankatsu doszedł do finału Mistrzostw Japonii do lat 16. jego wrogiem był zawsze Kojiro Hyuga z drużyną Toho FC. Mimo bolesnej kontuzji kostki i barku, Tsubasa remisuje 4:4 i dzieli się tytułem z przeciwnikiem.

Tsubasa Ohizora, interesuje się piłką od dziecka. nawet gdy był mały to piłka uratowała mu życie w wypadku
samochodowym. Marzy o wygranej Mistrzostw Świata w reprezentacji.

Kojiro Hyuga, to bardzo brutalny zawodnik. Nie okazuje lirości na boisku, ale w domu jest kochającym
synem i bratem. Opiekuje się matką i młodszym rodzeństwem. Jest wrogiem Tsubasy. Jest tak silny że jego uderzenie w piłkę potrafi odepchnać bramkarza i obrońców.  Godzi się z Tsubasą na koniec Mistrzostwa Japonii do lat 16

Ryo Ishizaki. To pierwsza osoba którą poznaje Tsubasa w Nankatsu. Jest zarozumialym ale dobrym zawodnkiem.
Jest śmieszną postacią. Niezapomniany blok twarzą piłki w czasie pojedynku z FC Toho.

Genzo Wakabyashi. Najlepszy bramkaż w Japonii. Najpierw gra we wrogiej drużynie Shuetsu a potem zapisuje się
do Nankatsu. Był zuchwałym graczem, ale po przegranej z drużyną Tsubasy zmienia się w wspaniałego
kapitana drużyny i przyjaciela.

Tsubasa powiedział kiedyś:
„Wakabyashi-kun, zawsze cię podziwiałem, jako piłkarza i człowieka…”

Ken Wakashimazu. Drugi najlepszy bramakarz w Japonii. Przyjechał do Kojjir’o by pomóc w meczach. Nie był zadowolony z wyniku i wygranej Nankatsu. Kiedyś trenował sztui walki, karate i judo. Wykorzystuje to w bronieniu na bramce.

Masao & Kazuo Tashibana. To wielkie kłopoty Nankatsu. Kiedy grają osobno nic nie potrafia.
gdy są razem zamieniają się w maszyny do niepokonania. Szybkość, zwinność i podawania.
Pierwszy raz Tsubasa spotyka ich na peronie pociągowym. Tam stali po obu stornach torów i
kiedy jechał pociąg zaczeli podawać do siebie piłkę nad pociągiem.

Facebook komentarze