Przyjaźnie

W „Kapitanie Tsubasie „ ukazane jest wiele różnych pozytywnych cech człowieka.

Jedna z najważniejszych cech jest oczywiście przyjaźń. Najwięcej kolegów i koleżanek miał oczywiście Tsubasa. Od samego początku, gdy tylko ukazał się w tym kultowym anime pozyskiwał sobie fanów swoim oddaniem względem nich i własnego kraju.

 

Pierwszym jego przyjacielem, który pozostał nim do samego końca był Ishizaki. Poznali się w jednej drużynie. To dzięki niemu Tsubasa miał okazje wykazać się w drużynie Nankatsu. Nigdy nie dochodziło między nimi do sporów. Zawsze Tsubasa wspierał swojego druha, gdy on miał chwile słabości, nawet wtedy, gdy mama Ishizakiego przyniosła mu gorącą herbatę, gdy inni jego koledzy pili zimną colę :). Ishizaki chociaż nie miał wielkich umiejętności piłkarskich zawsze był wierny, uczciwy, i przyjacielski wobec swojego najlepszego przyjaciela jakim był Tsubasa.

 

Nie wiem czy znajomość z Anego, głównego bohatera można nazwać przyjaźnią. Dziewczyna tą również jak Ishizaki zna, go od małego. Jest w nim bezgranicznie zakochana. Lecz on jakoś tego nie dostrzega. Traktuje ją jak dobrą kumple. Byli sobie bardzo oddani i sam nie wiem czy Tsubasa nie czuł czegoś więcej do Anego niż tylko przyjaźni.

 

 Kolejnym wielkim przyjacielem głównego bohatera jest oczywiście Taro Misaki. Poznają się w drużynie Nankatsu. Od razu czują do siebie sympatie. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, ponieważ Misaki musi wyjechać z własnym ojcem do Francji. Ich rozstanie nadaje sił ich przyjaźni. Gdy dochodzi do ich powtórnego spotkania obaj płaczą ze wzruszenia. Ci dwaj piłkarze tak dobrze się znali, że potrafili nawet wyćwiczyć sobie „podwójny strzał”. Ich wierność naprawdę zasługuje na ogromną pochwałę.

 

Oprócz Tsubasy i jego znajomych na podziw zasługuje przyjaźń Kojiro i Sawady. Ten pierwszy jako, że był starszy swojego kolegę traktował jak syna. Nie bał się go uderzyć gdy na to zasłużył, ale również pochwalić za ładną grę. Jednym słowem można powiedzieć, że bardzo się nim opiekował.


Sawada był wdzięczny za taką rodzaj przyjaźni Kojirowi, zawsze go słuchał i brał z niego przykład. W całym „Kapitanie Tsubasie” jest mnóstwo różnorakiej przyjaźni, począwszy od ojcowskiej jak i po coś więcej niż przyjaźń. Bez wątpienia można stwierdzić, że najlepszym przyjacielem na dobre i złe był Tsubasa. Nie miał wrogów. Każdy gdy tylko go poznał od razu czuł do niego sympatie. Uważam, że wszyscy powinni brać przykład z takiego przyjaciela jakim jest główny bohater jednego z najlepszych anime na świecie.

Facebook komentarze